تجهیزات تصویربرداری

سونوگرافی حیوانات خانگی چیست؟

مسلما گاهی اوقات پیش میاد که برای تشخیص دقیق عارضه‌ای، باید آزمایش‌های تخصصی‌تری مثل سونوگرافی انجام بشن. رژوت برای اینکه خیال شما رو از دقت تجهیزات راحت بکنه، خودش این دستگاه ها رو به صورت مستقیم وارد کرده. اگر اطلاعات بیشتری می‌خواهید، مطالب این صفحه رو تا آخر بخونین

سال‌هاست که فناوری‌ها به ابزار کمکی دام‌پزشکان تبدیل شدن تا روند تشخیص و درمان بیماری‌های حیوانات، این موجودات معصوم و دوست‌داشتنی، با دقت و سرعت بیشتری طی بشه.

اگه پتی خدای‌ناکرده از ارتفاعی بیفته، آسیبی ببینه یا تصادفی داشته باشه، استخوان و مفاصلش به احتمال زیاد دچار مشکل می‌شه. در چنین مواقعی، دام‌پزشک تصویربرداری از استخوان‌ها و اندام درونی رو تجویز می‌کنه که بهش رادیولوژی می‌گن.

تصویرهایی که از رادیولوژی به دست میان، مقدار آسیب رو مشخص می‌کنن. دام‌پزشک هم با توجه به این تصاویر و معایناتی که انجام می‌ده، می‌تونه برای مؤثرترین درمان ممکن تصمیم‌گیری کنه.

سونوگرافی هم به‌طور معمول برای بررسی وجود کیست (Cyst) انجام می‌شه. اگه دام‌پزشک نسبت به وجود کیستی در بدن حیوان شک داشته باشه، سونوگرافی تجویز می‌کنه. بعد از درمان، و برای اطمینان از بهبود کامل هم این آزمایش انجام می‌شه.

البته طی دوره بارداری پت هم، بنابه تجویز دام‌پزشک، برای اطمینان از سلامت مادر و جنین، چند نوبت سونوگرافی انجام می‌شه. این‌طوری خیال همه راحت‌تره!

هزینه رادیولوژی و سونوگرافی حیوان خانگی هم بسته به اندازه هیکل پت داره. چون حیواناتی که هیکل بزرگ‌تری دارن، به‌طور معمول به دستگاه‌های بزرگ‌تری با توان بیشتری هم نیاز دارن.

گاهی اوقات، توجه نکردن به نکته‌ای خیلی ظریف، باعث ایجاد اختلال در روند درمان می‌شه. برای همین سونوگرافی و رادیولوژی حیوانات خانگی باید با دستگاه های بروز و تخصصی انجام بشه.

شرکت پارس پخش روژه به شما این اطمینان رو میده که تمامی دستگاه ها آکبند و کالیبره دامپزشکی هستن و هیچ خطری برای دلبند شما ندارند.

سونوگرافی حیوانات خانگی چیست؟

سونوگرافی یک فناوری تصویربرداری پزشکی است که با استفاده از امواج فراصوتی، تصویری از داخل بدن حیوان را ایجاد می کند. در سونوگرافی حیوان شما، این فناوری برای تشخیص ویژگی های داخلی بدن حیوانات استفاده می شود، به عنوان مثال شناسایی مشکلات در کبد، طحال، کلیه و غیره.

از جمله کاربردهای سونوگرافی در حیوانات خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تشخیص بیماری ها: سونوگرافی می تواند به تشخیص بیماری های مختلف مانند التهاب، تورم، تشکیل سیستم و غیره کمک کند.

 

رصد بارداری: سونوگرافی برای رصد بارداری حیوانات خانگی به کار می رود. با استفاده از سونوگرافی، می توان به تشخیص عدم بارداری، تشخیص جنسیت جنین و مشاهده سلامت جنین پرداخت.

 

مانیتورینگ: سونوگرافی می تواند برای مانیتورینگ حالت فیزیولوژیکی حیوانات خانگی مورد استفاده قرار گیرد، مانند پر کردن مثانه، شناسایی سنگ های صفراوی، ردیابی جریان خون و غیره.

در کل، سونوگرافی برای تشخیص بیماری های داخلی حیوانات خانگی و ارزیابی سلامتی آنها بسیار مفید است.

 

تشخیص بیماری های گوارشی: سونوگرافی می‌تواند برای تشخیص بیماری های گوارشی مانند التهاب روده، تشکیل پولیپ ها و غیره به کار گرفت.

بررسی تومورها: سونوگرافی می‌تواند برای بررسی تومورها و سرطان‌های مختلف مانند تومورهای ریه و تومورهای پستان به کار گرفت.

 

بررسی موارد اورژانسی: در موارد اورژانسی مانند آسیب دیدگی داخلی و شکمی، سونوگرافی می‌تواند برای تشخیص شرایط وضعیتی فوری حیوانات خانگی به کار گرفته شود.

 

تشخیص بیماری های عضلانی و اسکلتی: با استفاده از سونوگرافی، می‌توان برای تشخیص بیماری های عضلانی و اسکلتی مانند آرتروز، پارگی و نقص کارکرد مفاصل به کار گرفت.

 

مشاهده عملکرد ارگان های تنفسی: با استفاده از سونوگرافی، می‌توان برای مشاهده عملکرد ارگان های تنفسی مانند ریه ها و برونش ها به کار گرفت.

آیا انجام سونوگرافی برای پت شما خطرناک است؟

نه هیچ خطری ندارد و شما می توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید.سونوگرافی یک روش تشخیصی غیر تهاجمی است که در آن از امواج فراصوت برای تصویربرداری داخلی بدن حیوان استفاده می‌شود و این امواج برای حیوانات بدون هیچ گونه خطر و تهدیدی است.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.